Nasze koty

KOCURY
KOTKI

Koty syberyjskie - to rasa pochodząca z dalekiej Syberii, powstała w sposób naturalny bez ludzkiej ingerencji. Dzięki temu koty te cechują się zaletami swoich dzikich przodków - są bardziej odporne na choroby od innych ras, inteligentne i łatwo przystosowują się do nowych warunków.

 

Jest to rasa o przepięknym, półdługowłosym futrze, gęstym i miękkim, występującym w wielu odmianach barwnych. Znakiem szczególnym są puchate "portki" na tylnych łapach, obfita kryza na piersi i puchaty ogon jak u wiewiórki. Są kotami muskularnymi o mocnych łapach i charakterystycznych pędzelkach między palcami. Podobne pędzelki wystają także z uszu.

Pomimo takiego futra, nie wymagają znacznych zabiegów pielęgnacyjnych. Szczotkuje się je głównie w okresie linienia.

 

Według badań amerykańskich alergologów, koty syberyjskie mniej uczulają od innych ras, ponieważ w ich ślinie nie występuje białko Fel D1, które jest silnym alergenem. Zawsze jednak należy sprawdzić swoją indywidualną reakcję w kontakcie ze zwierzęciem, które chcemy nabyć.

 

Dodatkowo pomimo tak pięknej urody zewnętrznej, koty te mają wspaniały charakter. Często nazywa się je "psami w kociej skórze". Są miłe i towarzyskie, czekają na właściciela pod drzwiami, kiedy wraca do domu,  a kiedy wróci są wszędzie tam gdzie on, biorąc czynny udział w życiu codziennym.

Są przyjacielskie i wyrozumiałe do dzieci i wykazują bardzo dużo cierpliwości w stosunku do nich. Chętnie też nawiązują kontakty z innymi zwierzętami.

Nie boją się wody, chętnie zanurzają łapki np. w wannie podczas naszych kąpieli lub piją wodę bezpośrednio z kranu.

Bardzo łatwo uczą się przyjętych w domu zasad.

Pomimo żywiołowości i zamiłowania do wspinania się nie mają niszczycielskich zapędów. Są pełne wdzięku, delikatności i subtelności.

Jak każdy kot są ciekawskie - nie przegapią niczego nowego w swoim zasięgu, a obserwacje uwielbiają prowadzić z wysokości?

 

Na zaufanie kota syberyjskiego trzeba sobie zapracować, ale kiedy zdobędziemy przyjaźń naszego syberyjczyka, to zostanie on naszym wiernym towarzyszem na długie lata

 


Nasze koty są pod stałą opieką

weterynarz

Wszelkie prawa zastrzeżone 2004-2021 Aneri Keram*PL.